San Francesco di Assisi


2019. október
H
K
SZ
CS
P
SZ
V
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31


2019. október 24. csütörtök,
Salamon napja van
akadálymentes oldal

Ökoiskola


  qrcode

Arcidiocesi di Eger


  magyar italiano




" Egy cseppnyi őszinte szeretet nemesebb tengernyi tudománynál.''
Diósgyőri Szent Ferenc Római Katolikus
Általános Iskola és Óvoda
Diósgyőri Szent Ferenc Római Katolikus Általános Iskola Miskolc


TANÉV RENDJE

A tanév helyi rendje

A tanév helyi rendje

A 2019/2020. tanévben a szorgalmi idő2019. szeptember 2. - 2020. június 15.

Az első félév vége: 2020. január 24. Az iskola 2020. január 31-ig értesíti a szülőket az első félévben elért tanulmányi eredményekről.

Szünetek rendje

Az őszi szünet előtti utolsó tanítási nap 2019. október 25. (péntek), a szünet utáni első tanítási nap pedig november 4. (hétfő).

A téli szünet előtt utoljára 2019. december 20-án (pénteken) kell iskolába menni, az első tanítási nap pedig 2020. január 6-a (hétfő) lesz.

A tavaszi szünet előtti utolsó tanítási nap 2020. április 8. (szerda), a szünet utáni első iskolai nap pedig 2020. április 15. (szerda).

 

Tanítás nélküli munkanapok:

2019. szeptember 27. (péntek-munkanap)

Őszi nevelési értekezlet

2019. október 4. (péntek)

Névadó Szent Ferenc

2019. december 07. (szombat-munkanap)

Pályaorientációs nap

2020. április 24. (péntek)

A Föld napja - kirándulás

2020. június 11. (csütörtök)

DÖK értékelés - gyereknap

2020. június 15. (hétfő)

Nevelési értekezlet

 

Időpont

Esemény

Felelősök

Augusztus- Szeptember

08.22. Munkavédelmi oktatás

Iskolavezetés

 

08.26. Konzultációk az osztályozó és javító vizsgákhoz

Igazgató helyettesek

 

08.26. Munkaközösségi nyitóértekezletek

Munkaközösség vezetők

 

08.27,29. Osztályozóvizsga, javítóvizsga

Igazgató helyettesek

 

08.29. Egyházmegyei Pedagógusok Tanévnyitója      Eger

Iskolavezetés

 

08. 30. 08.00 Tanévnyitó tantestületi értekezlet, munkaterv elfogadása

Iskolavezetés

 

 

09.01. 17.00 Tanévnyitó ünnepély

Péliné Skarbik Andrea

 

09.02. 9.00  Veni Sancte a Generali Arénában

Iskolavezetés

 

09.04. Hírmondó indítása

DÖK, Hollóné Dobos Rita

 

09.06. Országos rajzpályázat meghirdetése - emlékeztető

Barnáné Juhász Ildikó

 

09.08. Mária napi búcsú

 

Iskolavezetés,

Sándorné Lakatos Ágnes

 

09.09. 17.00  Szülői Szervezet alakuló ülése

Iskolavezetés

 

09.11. DÖK alakuló gyűlése

Hollóné Dobos Rita

09.12. Szűz Mária neve szentmise

Gyuris Nikoletta

 

09.16.  09.16. Munkatervek leadása, tanmenetek leadása

Munkaközösség  vezetők

 

09.16. 1700 Szülői értekezlet (alsó tagozat)

Osztályfőnökök

 

09.17. 1700 Szülői értekezlet (felső tagozat)

Osztályfőnökök

 

09.18-19. Hulladékgyűjtés

Hollóné Dobos Rita

 

09.20. A magyar dráma napja

Balog Szilveszter

 

09.16-20. Autómentes világnap városi rendezvényein való részvétel

Kovácsné Várhegyi Mónika

 

09.24. Szent Gellért, a katolikus iskolák védőszentjének napja

Kovácsné Várhegyi Mónika

 

Év eleji felmérések, első osztályosok bemeneti mérése

Érintett nevelők

 

09.26. 1600„Ovis projekt” – Szüreti mulatság

Koscs Éva Mária

 

09.27.  Nevelési értekezlet (Tanítás nélküli munkanap)

Iskolavezetés

 

„Könyvtárba járók klubja” indítása

Kiss Viktória

 

ÖKO program indítása

Asztalosné Héger Éva

 

09. 30. Erdei iskola, tanulmányi kirándulási tervek leadása

Osztályfőnökök

 

Október

 

10.01. A zene világnapja

Kiss István, Juhász Nóra

 

10.01. Idősek napja a Máltai Szeretetszolgálat Idősek Otthonában

Kissné S. Blanka

Juhász Nóra

 

10.04. Állatok világnapja

Péliné S.Andrea, Medvéné Sz.Viktória

 

10.04. Névadó Szent Ferenc - szentmise

Iskolavezetés, Medvéné Sz.Viktória

 

10.04. Országos rajzpályázat eredményhirdetése („Szent Ferenc történetek” c. rajzverseny a katolikus iskoláknak)

Barnáné Juhász Ildikó

 

10.07. Megemlékezés az aradi vértanúkról (6.évf.)

 

Rőczei Enikő, Sándorné L.Ágnes

 

10.10. Első osztályos fejlesztendő tanulók körének felmérése, DIFER

Hollóné Dobos Rita, Malejkóné P.Judit

 

10.14. 1700 Fogadóóra

Minden nevelő

 

10.16. 14.00 Ovis projekt – őszi kézműves foglalkozás

Karlakiné B. Edina, Csaba Zsuzsa

 

10.18. Közös „Rózsafüzér imádság”

Gyuris Nikoletta

 

10.21. Iskolagyűlés (8. évf.)

Soós Zoltán, Kormány Ildikó

 

10.21-től Ismerkedés a könyvtárral elsősöknek

Kiss Viktória

 

10.22.  Október 23-i megemlékezés (8. évf.)

 

Szabó Judit, Kovácsné Várhegyi Mónika

 

10.24. „Ép testben ép lélek” vetélkedő (5-8.)

Kormány Ildikó

 

10.25. Mindenszentek

Gyuris Nikoletta

 

November

Őszi szünet (10.28. – 10.31.)

 

 

11.05. Szent Imre – megemlékezés (5.b)

Zsova Anita

 

11.11. Szent Márton – megemlékezés

 

Péliné S. Andrea, Kiss István

 

11.12. Nyílt nap az alsósoknak 1-3. óra

Péliné S. Andrea

 

11.13. Nyílt nap az alsósoknak 1-3. óra

Péliné S. Andrea

 

11.14. Nyílt nap a felsősöknek 1-3. óra

Medvéné Sz. Viktória

 

11.16. Alapítványi bál

 

Szigeti Zoltánné, Oláh Péterné

 

11.19. 08.00 Árpád-házi Szent Erzsébet szentmise

Gyuris Nikoletta

 

11.19. Szent Erzsébet megemlékezés

Gombosné H.Éva

 

11.22. 1400-1600    Katalin-napi vásár

           1630_ 1900  Katalin napi disco

Hollóné Dobos Rita

 

 

11.25. Iskolagyűlés (7.évfolyam)

Kovácsné V. Mónika, Szabó Judit

 

11.28. 14.00 Ovis projekt – Sportvetélkedő

Malejkóné P.Judit

 

December

Adventi gyertyagyújtások (vasárnapi miséken a templomban is)

 

 

12.01-02. 1. gyertyagyújtás

 

Juhász Nóra, Kissné Simon Blanka

 

12.02 -20. Advent  - könyvtári foglakozások

Kiss Viktória

 

12.05. Miklós napi kvíz

Zsova Anita, Soós Zoltán

 

12.06. Szent Miklós várás

           Szent Miklós jelenet

Hollóné Dobos Rita

Malejkóné P. Judit

 

 

 

 

12.06. Jelentkezés központi felvételire 8. évf.

Soós Zoltán, Kormány Ildikó

 

12.07. Pályaorientációs nap (tanítás nélküli munkanap)

Szigeti Zoltánné

 

12.07. Mikulás sportverseny alsósoknak

Hollóné Dobos Rita

 

12.08-09. 2. gyertyagyújtás

Hollóné Dobos Rita, Malejkóné P.Judit

 

12.14. Lelki nap, szentmise

Iskolalelkész

 

12.14. „Betlehemi csillag” – Jézus születése kiállítás

Barnáné Juhász Ildikó

 

12.15-16. 3. gyertyagyújtás

Rőczei Enikő, Sándorné Ágnes

 

12.19. Betlehemes játék a Kisboldogasszony Óvodában

Medvéné, Zsova Anita

 

12.19. 1600 Karácsonyi hangverseny és vacsora

                   Óvodások meghívása a hangversenyre

Iskolavezetés

Péliné S.Andrea

 

12.20. Betlehemezés a Máltaiban

Medvéné, Zsova Anita

 

12.20. Betlehemes játék az iskolában

            Óvodások meghívása a műsorra

Medvéné, Zsova Anita

Péliné S.Andrea

 

12.20 4. gyertyagyújtás

Soós Zoltán, Kormány Ildikó

 

12.24. Betlehemi játék a Diósgyőri Szűz Mária neve templomban (5. évfolyam)

Medvéné, Zsova Anita

 

Téli szünet (12.23-01.03.)

 

 

Január

01.06. 800 Vízkereszt – Szentmise az iskolában

Gyuris Nikoletta

 

01.07. Beiskolázási szülői értekezlet (8.o)

 

Soós Zoltán, Kormány Ildikó

 

01.18. Központi írásbeli (8.o.)

Soós Zoltán, Kormány Ildikó

 

01.22. Ovis projekt- 14.00 Játék a digitális táblával

Péliné Skarbik Andrea

Asztalosné H.Éva

 

01.22. Magyar kultúra napja

 

Szabó Judit, Gombosné Horváth Éva

 

01.24. I. félév vége

 

 

01.27. Félévi osztályozó konferencia (alsó)

Iskolavezetés

 

01.27. 1700 Szülői Szervezet ülése

Iskolavezetés

 

01.29. Félévi osztályozó konferencia (felső)

Iskolavezetés

 

01.29. 1600Szülői értekezlet a Kisboldogasszony Óvodában

Leendő elsős tanítók

 

01.31. Bizonyítványosztás

Iskolavezetés

 

Február

02.03. 16.00  Félévi értekezlet

Iskolavezetés

02.03. 8.00 Gyertyaszentelő szentmise

Gyuris Nikoletta

02.03. 1700 Szülői értekezlet felsősöknek

Osztályfőnökök

 

02.04. 1700 Szülői értekezlet alsósoknak

Osztályfőnökök

 

02.05. DÖK gyűlés

Holló Dobos Rita

 

02.06. 13.30 „Móra tollával” megyei helyesírási verseny

 

Péliné Skarbik Andrea, Medvéné Szöllősy Viktória

 

02.10. Iskolagyűlés (6. évf.)

Rőczei Enikő, Sándorné L. Ágnes

 

02.11. Szóbeli mérés angolból 8. évfolyam

 

Szigeti Zoltánné, Kovácsné Várhegyi Mónika

02.14. Farsang

           Ovisok meghívása

Hollóné Dobos Rita, Péliné Skarbik Andrea

 

02.14. Könyvajándékozó nap

 

Kiss Viktória

 

02.26.Hamvazószerda

Iskolalelkész

02.26. 16.30  Ovis nyílt nap

Péliné S. Andrea, leendő elsős tanítók

 

02.27. 1-3. óra Ovis nyílt órák

Péliné S. Andrea, leendő elsős tanítók

 

Március

 

03.12. 10.00 Gergely - járás

 

Asztalosné, Gombosné (3.évfolyam)

03.13. Március 15-i megemlékezés az iskolában és az Országzászlónál Diósgyőrben

Juhász Nóra, Kissné S. Blanka

 

03.16.  Iskolagyűlés (5. évf.)

Zsova Anita, Medvéné

 

03.23. 17.00 Fogadó óra

Minden nevelő

 

03.25. Gyümölcsoltó Boldogasszony szentmise

Gyuris Nikoletta

 

03.25. Teremtésvédelmi nap

Csaba Zsuzsa

 

Április

04.03. 17.45 Keresztút a templomban

Gyuris Nikoletta

 

04.03. „Jézus szenvedéstörténete” - kiállítás

Barnáné Juhász Ildikó

 

04.05. Passió - Virágvasárnap

Gyuris Nikoletta, 7. évfolyam

 

04.08. Lelkinap

Iskolalelkész

 

04.11. Költészet napja Lillafüreden

Kiss Viktória

 

04.09-14. Tavaszi szünet

 

 

04.18. 15.00 Isteni irgalmasság szentmise

Gyuris Nikoletta

 

04.20-24. Fenntarthatósági témahét:

Koscs Éva

 

     22-23. Hulladékgyűjtés

Hollóné Dobos Rita

 

          23. Kerékpáros akadályverseny

Hollóné Dobos Rita

 

04.24. Föld napi kirándulás (tanítás nélküli munkanap)

Iskolavezetés

 

 

04.27. 17.00 Szülői Szervezet ülése

Iskolavezetés

 

04.27. Iskolagyűlés (4.évf.)

Juhász Nóra, Kissné Blanka

 

Május

05.04.1700 Szülői értekezlet (alsó) + közös anyák napja

Osztályfőnökök

 

05.05. 1700 Szülői értekezlet (felső)

Osztályfőnökök

 

05.04-08. Szűz Mária versek anyák napja idején

Gyuris Nikoletta

 

05.13. Fatimai Szűzanya szentmise

Gyuris Nikoletta

 

05.20.Talentum mérés 7. évfolyam

 

Medvéné Szöllősy Viktória, Szabó Judit

 

05.20. OKÉV mérés angol (6. és 8.évf.)

Rőczei Enikő

 

05.27. Országos Kompetencia Mérés

(6. és 8. évf. matematika, szövegértés)

Zsova Anita

 

 

05.27-29. Erdei iskolák

Osztályfőnökök

 

05.27. Tanulmányi kirándulások alsó tagozatnak

Osztályfőnökök

 

05.29. Tanulmányi kirándulások felső tagozatnak

Osztályfőnökök

 

Év végi felmérések

Érintett nevelők

 

Június

06.04. Nemzeti összetartozás napja

Medvéné Sz.  Viktória

 

06.02-05. Könyvtári olvasóverseny első osztályosoknak

Kiss Viktória

 

06.05. Jézus szíve szentmise

Gyuris Nikoletta

 

06.02. Hulladékgyűjtős jutalomkirándulás

Hollóné Dobos Rita

 

06.08.  1400 Osztályozó értekezlet (alsó tagozat)

Iskolavezetés

 

06.09. 1400 Osztályozó értekezlet (felső tagozat)

Iskolavezetés

 

06.11. DÖK évértékelés – Gyereknap

Hollóné Dobos Rita

 

06.11. A SZÍN-JÁTÉK-KÖR előadása: Ludas Matyi

Szigeti Zoltánné

 

06.12. 1600 Ballagás

Kovácsné, Szabó Judit

 

06.19. 1700 Tanévzáró ünnepély

Zsova Anita

 

Napközis nyári tábor szervezése

Hollóné Dobos Rita, Péliné Skarbik Andrea

 

Tanévzáró értekezlet

Iskolavezetés

 

Adminisztrációk

Igazgatóhelyettesek

 

06.16-26. Iskolai nyári napközis tábor

Minden nevelő

 

 


Copyright © Diósgyőri Szent Ferenc Római Katolikus Általános Iskola 2019 | web: KataPorta.net KataPorta Webstatisztika